Arabasını görünce gözyaşlarını tutamadı

12 Eylül 1973 tarihinde Kaliforniya’da dünyaya gelen Paul Walker, genç yaşlardan itibaren oyunculuk kariyerine adım atmış ve 2000’li yılların başında “Hızlı ve Öfkeli” serisi ile uluslararası üne kavuşmuştu. Paul Walker, hız ve adrenalin tutkusuyla tanınan, “Hızlı ve Öfkeli” serisindeki unutulmaz performanslarıyla hafızalara kazınan bir aktördü. Ancak bu tutku, onun yaşamını da sona erdiren trajik bir kaza ile son buldu.

30 Kasım 2013 tarihinde, Walker, hayatını kaybettiği kaza gününde arkadaşı Roger Rodas ile birlikteydi. İkili, Santa Clarita, Kaliforniya’da düzenlenen bir hayır etkinliğinden ayrıldıktan sonra, Rodas’ın kontrolündeki Porsche Carrera GT ile yola çıktı. Araç, aşırı hız ve kontrol kaybı sonucu yoldan çıkarak bir sokak lambasına ve ardından bir ağaca çarptı. Çarpmanın şiddetiyle araç anında alev aldı ve içinde bulunan her iki kişi de, kaza yerinde hayatını kaybetti. Kaza raporlarında, Rodas’ın aracı kontrol etmekte zorlandığı ve bu durumun, yüksek hızla birleşerek kaza riskini artırdığı belirtildi.

Walker öldüğünde 40 yaşındaydı.

Hızlı ve Öfkeli filmindeki rol arkadaşı Tyrese Gibson, Walker’ın ölümünü hala kabullenemedi. Sık sık kaza yerine ve oyuncunun mezarına uğrayan Gibson, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden yıldızın filmde kullandığı aracı görünce yine duygu seli yaşadı.

O anlar kameraya yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x