“Özgürlüğün tadı her gün sekizer sekizer öldürülerek mi çıkartılır!” diyen kadınlardan 8 Mart çağrısı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kadın Meclisleri ve Genç Feministler Federasyonu, 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü öncesi İstanbul Kadıköy’de kadınlara mücadele çağrısı yaptı.

Süreyya Operası önünde buluşup Kadıköy İskele Meydanı’na yürüyen kadınlar adına basın açıklaması yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına söz alan Genel Sekreteri Fidan Ataselim, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı’nın sözlerini hatırlatarak, “Mahinur hanım diyor ki, ‘Kadınlar bu topraklarda özgürlüğün tadını çıkarıyor.’ Aile Bakanına sesleniyorum; Özgürlüğün tadı her gün sekizer sekizer öldürülerek mi çıkartılır? Haklarımızı tartışmaya açmayın! Kadınlar özgür ve eşit yaşayacak” diye konuştu.

“Biz özgür yaşamak istiyoruz diyoruz, onlar ‘güvenlik’ diyor. Biz özgürlük diyoruz, onlar güvenliğiniz için ‘evinizde oturun’ diyor” ” ifadelerini kullanan Ataselim şöyle devam etti:

“Başlarımıza bir erkek dikeceklerini söylüyorlar. Ülkeye, şehirlerin başına reisler dikeceklerini söylüyorlar. Biz ne hayatlarımızda, ne şehirlerimizde başlarımıza dikeceğiniz o reisleri kabul etmeyeceğiz, özgür yaşayacağız, özgür yaşayacağız!”

“Modern yaşama hakkımızdan, laiklikten ve özgürlüklerimizden vazgeçmeyeceğiz” diyen Genç Feministler Federasyonu temsilcisi Güneş Akşahin ise tüm kadınları 8 Mart mitingine katılmaya çağırdı.

TIKLAYIN – Aile Bakanı iddialı konuştu: 22 yıldır kadınlardan yana tavır aldık, kadınlarımız da dünyanın en geniş haklarına sahip olarak özgürlüğün tadını çıkardı

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x