Vestel’den Dengeleri Değiştirecek Hamle! Dev Beyaz Eşya Markasını Satın Aldı

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret, beyaz eşya sektöründe 6 yıldır tanınan bir firmayı bünyesine katarak büyük bir hamle yaptı. Şirket, İsveç merkezli marka Cylinda AB’nin tüm hisselerini satın aldığını duyurdu.

Vestel, bu adımıyla yurtdışında uzun vadeli sürdürülebilir bir büyüme stratejisi benimsediğini belirtti. Ayrıca, Kuzey Avrupa ülkelerindeki pazar payını arttırarak daha da büyümeyi hedefliyor.

YENİ YATIRIM: CYLINDA AB’NİN TAMAMINI SATIN ALDI

Vestel Elektronik, İsveç merkezli marka Cylinda AB’nin sermayesini temsil eden 25.000 adet payın tamamını satın aldığını duyurdu. Şirket, bu hamleyle birlikte Kuzey Avrupa’daki varlığını güçlendirerek global ölçekte büyümeyi hedefliyor.

YENİ YATIRIM İLE BÜYÜME STRATEJİSİ

Vestel, yaptığı KAP açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şirketimizin marka odaklı, stratejik global büyüme hedefi doğrultusunda, İsveç Şirketler Ticaret Sicili’ne kayıtlı olan Cylinda AB’nin sermayesini temsil eden 25.000 adet paylarının tamamının satın alımı için hisse alım sözleşmesi imzalandı. Bu adım, uzun vadeli sürdürülebilir büyüme stratejimizin bir parçasıdır ve Kuzey Avrupa’da daha güçlü bir varlık sağlamayı amaçlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x